A summary of the project in Lithuanian

Projekto „CHRIS: iššūkis žmonių radikalizmui mokyklose“ santrauka

Šiame projekte, vykdomame 2016-2018 m.,  dalyvauja devynios valstybės: Danija, Lenkija, Ispanija, Rumunija, Lietuva, Vengrija, Turkija, Graikija ir Italija. Pirmosios keturios valstybės atlieka žinių ir kokybės partnerio vaidmenį, o likusios penkios valstybės – tai praktiniai partneriai, kurie įtraukia mokinius į projekto veiklą.

Projekto tikslas - pateikti nuoseklias rekomendacijas, kaip išvengti įvairių radikalizmo atvejų mokyklose (vaikų ir jaunimo tarpe). Kadangi projektas siekia sužinoti mokinių nuomonę, kodėl kai kurie vaikai ir jauni žmonės įžvelgia prasmę radikalizme, tikslo siekiama į projekto veiklas įtraukiant 25 mokinius iš 5 skirtingų šalių. Tikimasi, kad  tai padėtų suformuluoti iniciatyvas, kuriomis būtų įmanoma radikalizmui pasipriešinti.

CHRIS projektas skirtingose Europos šalyse integruojamas į pagrindinį mokymą, paremtą patarimais, kaip pasipriešinti radikalizmui mokyklose. CHRIS projektas telkia vykdytojus konstruktyviam darbui, siekiant pasipriešinti radikalizmui ir atskleisti moksleivių galią tai įvykdyti. Projekto metu jaunųjų moksleivių komandos įveikia 3 sugebėjimų tobulinimu  ir bendradarbiavimu paremtas fazes: „Feeling Me - Feeling School“ (orientacija į asmenybę; kaip jaučiuosi mokyklos aplinkoje); „Open Schooling“ (orientacija į realybę ir visuomenę; atviras mokymas) ir „Co-Creation“ (orientacija į pasipriešinimą radikalizmui; bendradarbiavimas).

Projektas siekia šių svarbiausių rezultatų:

  • parengta CHRIS medžiaga/resursai, naudojama kaip atskiros(pagalbinės) priemonės;
  • parengtas CHRIS gidas/ vadovas, skirtas radikalizmui įvairių tipų mokyklose išvengti (Europos ribose);
  • apibendrinti CHRIS tyrimai, skirti kaip rekomendacijos tolimesnei ir profesionalesnei analizei, paremtai projekto sukaupta patirtimi ir žinių kūrimo procesu;
  • apibendrinta CHRIS veikla, paremta projekto metu sukaupta patirtimi bei žinių kūrimo procesu, skirta kaip rekomendacijos pasipriešinimui prieš radikalizmą, jo išvengimui.

Esminis projekto elementas yra tinklalapis, kuriame suteikiama prieiga prie projekto produktų, įskaitant idėjas, kurias mokiniai, bendradarbiaudami su visais projekto partneriais, projekto eigoje sukūrė.  Medžiaga nuo šiol gali naudotis visi, suinteresuoti stabdyti radikalizmą ir jo išvengti.

E-mail:

  • Liudmila Gertienė - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Lina Rauckiené – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Logo CHRIS

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…